Üniversitemizin Yürütücü Olduğu TÜBİTAK 1007 Projesi Desteklendi

19 Mart 2019 Salı

TÜBİTAK tarafından desteklenen, Üniversitemiz ve Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nün ortaklaşa yürüteceği, ÇAYKUR'un da müşteri kurum olarak yer aldığı "Çay Bitkisi Gen Havuzunun Oluşturulması ve Ticari Çay Çeşit Adaylarının Belirlenmesi” başlıklı KAMAG 1007 projesi kapsamında biri Üniversitemiz bünyesinde olmak üzere iki adet Çay Gen Havuzu kurulacak ve 2000 adet genotip taranarak Siyah, Beyaz, Yeşil ve Oolong çay çeşitleri geliştirilecektir.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Keziban YAZICI'nın yürütücülüğünde gerçekleştirilecek ve dört yıl devam edecek projede
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Sayın Prof. Dr. Mustafa AKBULUT, Sayın Doç. Dr. Özgün KALKIŞIM, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Yusuf ŞAVŞATLI, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Emine YURTERİ, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Sayın Doç. Dr. Fatih Ş. Beriş, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Şule GÜZEL, Sayın Arş. Gör. Dr. Ayşenur EMİNOĞLU, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Deryanur DİNÇER araştırmacı olarak görev alacaktır.

Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN'a, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ali BİLGİN'e projenin hazırlanması sürecinde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Gerçekleştirilecek bu projenin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederiz.